,

Dlaczego pominniśmy używać olejku do twarzy?

Zapomnij o swoich obawach świecenia się i tłustej skórze. Olej jest sposobem na zmaksymalizowanie blasku Twojej skóry

Starożytne wschodnie cywilizacje przez wieki uprawiały i wykorzystywały upiększające właściwości olejów, ale wielu z nas nadal ich unika – bojąc się, że nasza skóra stanie się błyszcząca i niedoskonała. Niedawno oleje przeżyły swoje odrodzenie, ponieważ kreatorzy urody zdali sobie sprawę, że dobrze połączone oleje lekko i szybko są wchłaniane przez skórę i dają fantastyczny efekty w jej oczyszczeniu i nawilżaniu. Oto 5 powodów, dla których Twoja skóra je pokocha …

norco-header

1. Są przeciwutleniaczami: Kiedy starzejemy się, skóra wytwarza mniej oleju – co powoduje suchość i pojawienie się wczesnych zmarszczek. Oleje nie tylko nawilżają skórę, ale będąc bogate w antyutleniacze zwalczają wolne rodniki w komórkach, zapobiegając tym samym dalszemu starzeniu się skóry.

 2. Efekt młodzieńczego wyglądu: Oleje uwielbiają tłuszcze, dlatego z łatwością przechodzą przez warstwę lipidową skóry zapobiegając utracie wody i przywracają młodzieńczy wygląd Twojej twarzy.

feature2

3. Mają osobowości – podobnie jak ludzie: jeden olejek nie odpowiada na wszystkie potrzeby skóry. W rzeczywistości każdy olejek posiada wyróżniające się właściwości i moc.

– olejek arganowy daje natychmiastowy efekt „liftingu”.

– olejek Neem (z miodli indyjskiej) posiada właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne.

– olejek z ciemiernika (zwanego również różą Bożego Narodzenia)  jest bogaty w kwasy tłuszczowe Omega-9 i utrzymuje naturalną barierę dla skóry.

Dlatego każdy znajdzie olejek przeznaczony dla siebie i dostosowany do potrzeb swojej skóry.

4. Walczą z trądzikiem: Może się wydawać niewłaściwe, aby nałożyć olejek na krostki, ale trądzik rzeczywiście często jest spowodowany przez bakterie – a nie jest wynikiem nadmiaru sebum. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym oleje mogą pomóc w oczyszczaniu i zrównoważeniu skóry trądzikowej.

5. Są wielofunkcyjne: oleje są pracusiami dla Twojego piękna.

07_Dec14_elemis_bodymoisturising_136_v3

– można stosować je na oczyszczoną twarz – lub wymieszać kilka kropli z Twoim ulubionym kremem nawilżającym. Uzyskasz wtedy dodatkowe nawilżenie.

– możesz je używać do suchych skórek i przeschniętych łokci.

– zastosuj je na mokre włosy jako odżywkę, a spowodują, że włosy będą bardziej lśniące i elastyczne

– niewielką ilość nałóż na kości policzkowe, aby je podkreślić, nadać im kontur i dodać blasku skórze.

PRO-DEFINITION-FACIAL-OIL_Master_V02_RGB_325x325 PRO-COLLAGEN-MARINE-OIL_15_MASTER_04_RGB_WEB-325x325 P4NRCO_XX_MASTER_V01_RGB_WEB-325x325
JAPANESE-CAMELLIA-BODY-OIL-BLEND_100_V01_RGB_WEB CELLULAR-RECOVERY-SKIN-BLISS-CAPSULES_MASTER_V04_RGB_Caps-325x325 capsules_reshoot-325x325