Kobiece ciało w okresie ciąży jest niesamowitym zjawiskiem.

JAK SPRAWIĆ ABY BĘDĄC W CIĄŻY ABY POCZUĆ SIĘ LEPIEJ, KIEDY JESTEŚMY CAŁKOWICIE WYKOŃCZONE?

Kobiece ciało w okresie ciąży jest niesamowitym zjawiskiem. Pracuje na podwójnych obrotach, aby maleństwo mogło się prawidłowo rozwijać. Ważne jest aby nie zapomnieć słuchać potrzeb swojego ciała i dbać o siebie samą. Zmęczenie jest częstym efektem ubocznym potęgującym się w tym okresie i niestety nie ma żadnego prostego sposobu, który mógłby je zmniejszyć. Większość z nas sądzi, że masaż jest tylko dla relaksu, ale to tylko część prawdy, bo zalety terapeutyczne masażu sięgają dużo głębiej.

Harmonijny masaż dla kobiet w ciąży dodaje im energii, pobudza krążenie limfatyczne oraz poprawia jakość skóry. Rezultatem jest poprawa jakości snu, dzięki czemu Twoje ciało o wiele lepiej odpoczywa i regeneruje się.

Wiadomo od dawna, że żadna kobieta nie przechodzi ciąży w ten sam sposób. Masaż jest wykonywany na pufach groszkowych tzw. fattach i miękkim łóżku do masażu, aby w odpowiedni sposób otulić przyszłą mamę i jej maleństwo, które jest w brzuszku. W tej pozycji odciążany jest odcinek lędźwiowo-krzyżowy oraz zmniejszany jest ucisk spowodowany obrzękami rąk i nóg, wspierana jest górna część pleców oraz kolana. Ten zabieg daje przyszłym mamom maksimum komfortu.

Należy pamiętać aby podczas masażu powiedzieć i skupić się na dolegliwościach jakie nam utrudniają normalne funkcjonowanie.

Nie używam żadnych olejków eterycznych, opieram się na delikatnym olejku z Kameli Japońskiej, który jest całkowicie bezpieczny dla kobiet w ciąży.

JAPANESE CAMELLIA BODY OIL BLEND_100_V01_cmyk

Laurel Spa wraz z ELEMIS’em wspiera kobiety w tym jakże wyjątkowym przeżyciu. Pozwól mi użyć niesamowitej mocy jakim jest dotyk aby zadbać o Ciebie, kiedy TY dbasz o swoje maleństwo rosnące pod Twoim sercem.

ZMIANY HORMONALNE NA TWARZY – Z CZEGO MOGĘ BEZPIECZNIE KORZYSTAĆ?

W czasie ciąży, skóra może przejść przez całe spektrum różnych niedoskonałości, które są związane z ciągłą produkcją i często zmieniającą się ilością hormonów. Jedną z podstawowych jest odwodnienie, wynikające z rozciągającej się skóry, która musi przygotować się na ciągle rosnące Twoje maleństwo. Skóra na twarzy też w tym okresie zmaga się z powstawaniem hormonalnych przebarwień, jak również przesuszonych obszarów.

Olej Moringa bogaty w przeciwutleniacze i przywracający naturalny blask cerze, jest głównym składnikiem Cellular Recovery Skin Bliss Capsules. Olej ten tłoczony jest na zimno i używany był w Tanzanii od wieków. Dostarcza on odżywcze i nawilżające impulsy skórze,dzięki którym skóra łatwiej sobie radzi ze wszystkimi zmianami w niej zachodzącymi. Olej Moringa znajduje się w kapsułkach podzielonych na 2 kolory: różowy i zielony. Różowych kapsułek używa się na oczyszczoną stonizowaną skórę rano a następnie nakłada się krem na dzień. Te kapsułki zawierają dodatkowo ekstrakt z Róży kalifornijskiej, który nawadnia i wygładza skórę oraz stymuluje endorfiny. Zielone kapsułki są natomiast stosowane w ten sam sposób tylko wieczorem i zawierają olej lawendowy, który działa leczniczo i naprawczo na komórki skórne, i również stymuluje endorfiny.

CELLULAR-RECOVERY-SKIN-BLISS-CAPSULEShero

W nagłych przypadkach pojawiających się od czasu do czasu świetnie sprawdza się krem SOS Emergency, który może być stosowany jako krem na całą twarz i szyję lub jako punktowa kuracja. Rewelacyjnie sprawdza się też przy pokrzywkach pieluszkowych ze względu na to, że zawiera ekstrakt z Lawendy działający naprawczo i łagodząco oraz w jego składzie jest olej z mirry działający  przeciwzapalnie i zmniejszający swędzenie. Dlatego krem ten nosi nazwę Ambulansu w butelce.

sos_emergency_cream_840x840

ROZSTĘPY NA CIELE – CO MOŻESZ BEZPIECZNIE STOSOWAĆ?

Skóra jest naprawdę niezwykły narządem. To w jaki sposób potrafi się rozciągnąć, aby pomieścić rozwijające się dziecko jest niesamowite. Jednak często temu zjawisku może towarzyszyć odwodnienie oraz swędzenie skóry. Ze względu na to, że składniki odżywcze są priorytetem dla Twojego maluszka, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Dlatego utrzymywanie ciała głęboko nawilżonego, jędrnego i elastycznego staje się jeszcze bardziej istotne. Ale co możesz stosować w takiej sytuacji? Laurel Spa i ELEMIS zaleca przejście z balsamu do ciała na Olejek do ciała, jakim jest olej z Kameli Japońskiej. Połączony z olejem ze słodkich migdałów zawiera pro-roślinny kolagen, który wspiera elastyczność skóry i nie tylko pomaga utrzymać ją cudownie miękką, ale również zapobiega powstawaniu rozstępów. Następnie dobrze jest uszczelnić działanie olejku poprzez nałożenie balsamu, zwłaszcza w okolicach biustu, bioder, ud i brzucha, co pomoże w zmniejszeniu swędzenia skóry spowodowanego przez jej rozciąganie i pomoże w całości wypełnić skórę.

skin_nourishing_body_cream_200ml_master_v02_rgb_web

Również olejek z Kameli Japońskiej powinien być stosowany po porodzie w celu odzyskania jędrności skóry. Jest tak delikatny a przez to tak bezpieczny, że możesz go stosować w pielęgnacji ciała Twojego maleństwa nie tylko jako delikatny olejek nawilżający, ale również jako olejek do masażu.

Podobnie jest z odżywczym mleczkiem do kąpieli, które zawiera naturalne proteiny mleka jak również dostarcza skórze witamin i minerałów, których może brakować w okresie ciąży. Mleczko świetnie zadba o obszary problematyczne, takie jak suche łokcie, kolana i pięty. Bardzo dobrze sprawdza się u dzieci (ciemieniucha), ponieważ delikatne pH mleczka przywraca

równowagę ich delikatnej skóry. Pomóż skórze wykonać to zdumiewające zadanie, jakim jest dopasowanie się do zmieniającego się wyglądu, wykorzystując bogactwo olejów i składniki odżywcze mleczka.

skin-nourishing-milk-bath_400_master_v2_rgb_web (1)

Niech te kosmetyki, specjalne przygotowane z myślą o Tobie w obecnym wspaniałym stanie, pozwolą Ci czuć się wyśmienicie przez cały okres ciąży jak również też po porodzie.

Aby dowiedzieć się więcej na ten temat a zwłaszcza czego dokładnie potrzebuje Twoja skóra, warto odwiedzić Laurel Spa.

Skóra ma tendencję do zachowywania się inaczej w ciągu każdego trymestru ciąży. Dlatego warto wiedzieć co się w tym czasie dzieje z Twoją skórą, aby dzięki temu mieć pełne rozeznanie, które produkty należy używać do ciała,a które do twarzy.

Zapraszam na szczegółowe konsultacje do Laurel Spa, razem opracujemy idealny plan dostosowany do Twoich potrzeb.