FAKTY DOTYCZĄCE SFERMENTOWANEJ Pielęgnacji SKÓRY

Co łączy kimchi, kombucha, wino i niektóre produkty ELEMIS?
Są sfermentowane!!!.

Nie każdy miłośnik pielęgnacji skóry jest naukowcem, więc pomyśleliśmy, że pomocne byłoby przedstawienie podsumowania naszych sfermentowanych ulubieńców.

Proces fermentacji rozkłada i tak już silne substancje aktywne na mniejsze cząsteczki, dzięki czemu są jeszcze silniejsze, skoncentrowane i lepiej wchłaniane przez skórę. Proces ten wytwarza również aminokwasy i peptydy, które pomagają w naturalnej odnowie komórek skóry, pozostawiając cerę odnowioną i uzupełnioną o brakujące składniki.

Dodatkowo, sfermentowane substancje aktywne posiadają wysoki poziom przeciwutleniaczy, dzięki którym nasza skóra jest zdrowsza i bardziej lśniącą.

Przy tak wielu korzyściach, dlaczego nie używamy sfermentowanych składników w naszych produktach?

· Fermentowany olej z nasion zielonej herbaty ma doskonałe właściwości nawilżające i jest bardziej odporny na agresory środowiskowe niż oleje niesfermentowane.

Proces fermentacji uwalnia także mnóstwo witaminy E, wolnych kwasów tłuszczowych i polifenoli, które sprawiają, że skóra jest wyjątkowo gładka i odżywiona.

· Fermentowana agawa jest bogata w węglowodany, które pomagają wiązać i magazynować wodę, aby zmaksymalizować uczucie nawodnienia. Ten specjalny środek pomaga ukoić suchą lub zubożoną skórę, zapewniając jej tak niezbędne nawilżenie oraz zdrowy blask.

· Uważa się, że woda ze sfermentowanego ryżu pomaga widocznie poprawić cerę i sprawić, że wygląda zdrowo. Podczas procesu fermentacji uwalniane są korzystne cząsteczki, które nadają wodzie ryżowej właściwości nawilżających i przeciwutleniających.

 

SUPERFOOD CICA CALIM HYDRATION JUICE

Zanurz skórę w soczystym nawilżeniu, aby TWOJA cera była uspokojona, ochłodzona i odświeżona

 

SUPERFOOD CICA CALM BOOSTER

Łagodzi, odżywia oraz równoważy skórę, jednocześnie minimalizując pory (ilość i wielkość).

 

SUPERFOOD AHA GLOW BOOSTER

Zawiera aktywne i rozświetlające składniki, które odsłaniają zdrową i promienną skórę.