Czemu zmarszczki pojawiają się na twarzy a nie na placach czy brzuchu?

– Mięśnie szkieletowe czyli te np. na plecach czy brzuchu swoje przyczepy rozpoczynają i kończą od kości. Najbardziej znany mięsień to mięsień czworoboczny inaczej zwanym mięśniem kapturowym. Pokrywa prawie wszystkie mięśnie karku, szyi i większą część pleców. Jego przyczepy znajdują się na kości potylicznej, więzadle karkowym, wyrostkach kolczystych kręgu C7 i wszystkich kręgach piersiowych. Druga część przyczepu to wyrostek barkowy, grzebień łopatki i koniec barkowego obojczyka.
– Więc jak wspomniałam mięsień kapturowy biegnie od kości do kości tak jak wszystkie mięśnia szkieletowe.
Inaczej sprawa ma się z niektórymi mięśniami szyi i całej twarzoczaszki. Mięśnia te przyczepiają się jednym końcem do kości a drugim do skóry np. platyzma inaczej mięsień szeroki szyi lub przyczepiają się tylko i wyłącznie do skóry np. mięsień okrężny ust.
– Zmarszczka mimiczna nie jest spowodowana jedynie wiotczeniem skóry lecz w większej mierze skróceniem się włókien mięśniowych. To powoduje że odległość początkowa i końcowa mięśni zmniejsza się i ciągną za sobą skórę w efekcie dając nam zmarszczki i bruzdy.

Zarezerwuj termin juz dziś na www.moment.pl/laurel-spa

Dermaroller i żelazko ujędrniające

Derma Roller za pomocą miniaturowych igieł nakłuwa skórę wytwarzając mikroskopijnej wielkości kanaliki. Te mikrouszkodzenia inicjują i przyspieszają proces wytwarzania kolagenu i elastyny, opóźniając starzenie się skóry oraz zwiększają przenikanie do skóry właściwej substancji odżywczych, które aplikujemy. Podstawowym zadaniem urządzenia jest usunięcie martwego naskórka i rozluźnienie połączeń między jego komórkami z jednoczesnym pobudzeniem żywych warstw skóry. Prowadzi to do wzrostu przepływu krwi w skórze i pobudzenia fibroblastów do syntezy kolagenu i elastyny. Każdy kolejny zabieg stopniowo spłyca blizny. Wszystkie, nawet najdrobniejsze uszkodzenia naskórka aktywują proces samoodnowy. Wraz z wiekiem maleje zdolność do samoodnowy skóry, co można zauważyć np. po wolniej gojących się ranach. Regularne przeprowadzanie mikroperforacji naskórka jest bezpiecznym sposobem na stymulację regeneracji skóry, czego efektem jest zagęszczenie się skóry.

Żelazko ujędrniające stymulacja skóry za pomocą Rollera pozwala na odbudowę uszkodzeń w warstwie skóry właściwej oraz zwiększenie syntezy kolagenu. Pozwala to na znaczne spłycenie zmarszczek, poprawę jędrności i kolorytu skóry. Zwiększa grubość skóry o około 8%, co czyni ją skuteczną i innowacyjną terapią przeciwzmarszczkową.
Zabiegi połączone razem sprawią ze twoja skórę będzie jędrniejsza, gładsza i nawet do paru cm możesz zgubić. Zapraszamy do rezerwacji zabiegów.

FAKTY DOTYCZĄCE SFERMENTOWANEJ Pielęgnacji SKÓRY

Co łączy kimchi, kombucha, wino i niektóre produkty ELEMIS?
Są sfermentowane!!!.

Nie każdy miłośnik pielęgnacji skóry jest naukowcem, więc pomyśleliśmy, że pomocne byłoby przedstawienie podsumowania naszych sfermentowanych ulubieńców.

Proces fermentacji rozkłada i tak już silne substancje aktywne na mniejsze cząsteczki, dzięki czemu są jeszcze silniejsze, skoncentrowane i lepiej wchłaniane przez skórę. Proces ten wytwarza również aminokwasy i peptydy, które pomagają w naturalnej odnowie komórek skóry, pozostawiając cerę odnowioną i uzupełnioną o brakujące składniki.

Dodatkowo, sfermentowane substancje aktywne posiadają wysoki poziom przeciwutleniaczy, dzięki którym nasza skóra jest zdrowsza i bardziej lśniącą.

Przy tak wielu korzyściach, dlaczego nie używamy sfermentowanych składników w naszych produktach?

· Fermentowany olej z nasion zielonej herbaty ma doskonałe właściwości nawilżające i jest bardziej odporny na agresory środowiskowe niż oleje niesfermentowane.

Proces fermentacji uwalnia także mnóstwo witaminy E, wolnych kwasów tłuszczowych i polifenoli, które sprawiają, że skóra jest wyjątkowo gładka i odżywiona.

· Fermentowana agawa jest bogata w węglowodany, które pomagają wiązać i magazynować wodę, aby zmaksymalizować uczucie nawodnienia. Ten specjalny środek pomaga ukoić suchą lub zubożoną skórę, zapewniając jej tak niezbędne nawilżenie oraz zdrowy blask.

· Uważa się, że woda ze sfermentowanego ryżu pomaga widocznie poprawić cerę i sprawić, że wygląda zdrowo. Podczas procesu fermentacji uwalniane są korzystne cząsteczki, które nadają wodzie ryżowej właściwości nawilżających i przeciwutleniających.

 

SUPERFOOD CICA CALIM HYDRATION JUICE

Zanurz skórę w soczystym nawilżeniu, aby TWOJA cera była uspokojona, ochłodzona i odświeżona

 

SUPERFOOD CICA CALM BOOSTER

Łagodzi, odżywia oraz równoważy skórę, jednocześnie minimalizując pory (ilość i wielkość).

 

SUPERFOOD AHA GLOW BOOSTER

Zawiera aktywne i rozświetlające składniki, które odsłaniają zdrową i promienną skórę.