Fotodepilacja technologią IPL
W technologii intensywnego światła pulsacyjnego skóra naświetlana jest delikatnymi impulsami światła, które są absorbowane przez cebulkę włosa. Im jaśniejsza skóra i im ciemniejszy kolor włosa, tym więcej impulsów światła jest absorbowanych. Impuls światła stymuluje mieszek włosowy do przejścia do fazy spoczynku. W rezultacie włos wypada w sposób naturalny, a jego wzrost zostaje wstrzymany, co zmniejsza potrzebę częstego golenia.
Cykl życia włosa składa się z różnych faz, dlatego efekty zabiegów postępują sukcesywnie. Technologia IPL jest skuteczna tylko pod warunkiem, że włos jest w fazie wzrostu. Nie wszystkie włosy są w fazie wzrostu w tym samym czasie.
Dlatego zalecamy przeprowadzenie:
- I fazy zabiegów – 4-5 zabiegów co 2 tygodnie
- II faza uzupełniająca co 4-8 tygodni
Aby mieć pewność że wszystkie włosy w fazie wzrostu zostały poddane zabiegowi. Zabiegi uzupełniające wykonywane są indywidualnie w zależności od zdolności regeneracyjnych organizmu danej osoby.
Zabieg fotodepilacji niweluje wszystkie problemy, które zazwyczaj towarzyszą innym metodom usuwania owłosienia.
Zalety:
- bezbolesny,
- nie wywołuje podrażnień,
- trwale redukuje owłosienie,
- pozwala pozbyć się problemów z zapaleniem mieszków włosowych, wrastaniem włosów i nieestetycznymi czarnymi kropkami pod pachami,
- może być wykonywany u osób ze skórą wrażliwą i naczynkową,
- daje szerokie możliwości przeprowadzania u osób z różną karnacją i różnymi kolorami włosów,
- jest szybki i komfortowy,
- jest dużo tańszy od innych metod trwałej redukcji owłosienia.
Zabiegi są mało inwazyjne, dlatego bez przeszkód można je wykonywać w przerwach pomiędzy codziennymi obowiązkami. Brak podrażnień nie generuje problemów związanych z koniecznością rekonwalescencji – już w kilka minut po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.
Przeciwwskazania bezwzględne:
- Fototyp skóry VI.
- W okresie ciąży.
- Jeśli masz wszczepione urządzenie, takie jak stymulator rytmu serca, neurostymulator, pompa insulinowa itp.
- W przypadku infekcji, egzemy, poparzenia, zapalenia mieszków włosowych, otwartego skaleczenia, otarcia, opryszczki, ran lub obrażeń i krwiaków w miejscu, które chcesz poddać zabiegom.
- W podrażnionych (zaczerwienionych lub skaleczonych) miejscach, miejscach oparzeń słonecznych, miejscach niedawno opalanych i miejscach stosowania samoopalaczy.
- Na następujących obszarach: Na pieprzykach, piegach, dużych żyłach, ciemniejszych obszarach skóry, bliznach i zmianach na skórze bez konsultacji z lekarzem. Może to spowodować poparzenia i zmiany koloru, które z kolei mogą potencjalnie utrudniać zdiagnozowanie schorzeń skóry
*na następujących obszarach: brodawki, tatuaże i miejsca z makijażem permanentnym. - Skóra Wokół oczu i w pobliżu brwi.
- Na ustach, sutkach i ich otoczkach, wargach sromowych mniejszych, w okolicy pochwy i odbytu oraz wewnątrz nozdrzy i uszu.
- W przypadku przebycia w ciągu ostatnich trzech tygodniach operacji chirurgicznych w miejscu, które chcesz poddać zabiegom.
- Mężczyznom nie wolno korzystać z urządzenia do depilacji twarzy i szyi, w tym obszaru brody, oraz w obrębie narządów płciowych.
- W miejscach stosowania dezodorantów o przedłużonym działaniu. Może to spowodować reakcje skórne.
- Nie wolno używać urządzenia w następujących miejscach: Na obszarach lub w pobliżu obszarów zawierających sztuczne obiekty, takie jak implanty silikonowe, podskórne miejsca iniekcji (dozowniki insuliny) lub kolczyki.
- Obecnie lub w ostatnim tygodniu stosowane na skórę alfahydroksykwasy (AHA), betahydroksykwasy (BHA), miejscowo stosowana izotretynoina i kwas azelainowy.
- W ciągu ostatnich sześciu miesięcy przyjmowana w dowolnej postaci izotretynoina Accutane lub Roaccutane. Takie leczenie może sprawić, że skóra będzie bardziej podatna na pękanie, zranienia lub podrażnienia.
- Jeśli przyjmujesz środki lub leki fotouczulające, sprawdź ulotkę dołączoną do lekarstwa. Nigdy nie stosuj urządzenia, jeśli w ulotce stwierdzono, że lekarstwo może powodować reakcje fotoalergiczne lub fototoksyczne lub jeśli konieczne jest unikanie słońca podczas przyjmowania leku.
- Wszelkie leki przeciwzakrzepowe (włącznie z często przyjmowaną aspiryną) przyjmowane w sposób, który nie zapewnia okresu wypłukania o długości co najmniej jednego tygodnia przez każdym zabiegiem.
- Jeśli w ciągu ostatnich 3 miesięcy poddawano Cię radioterapii lub chemioterapii.
- Środki przeciwbólowe, które zmniejszają wrażliwość na ciepło.
- Leki immunosupresyjne.
- Jeśli w ciągu ostatnich 3 tygodni miejsce które chcesz depilować, były poddawane zabiegom chirurgicznym.
- Jeśli cierpisz na zastoinową niewydolność serca.
- Jeśli cierpisz na chorobę zmieniająca wrażliwość na światło, takie jak porfiria, wielopostaciowe osutki świetlne, pokrzywka słoneczna itp.
- Wcześniejsze wystąpienie zaburzeń kolagenowych, włącznie z przypadkami tworzenia blizny keloidowej lub problemów z gojeniem ran.
- Epilepsja z wrażliwością na światło błyskowe
- Choroby skóry, na przykład aktywny rak skóry, przebyte zachorowanie na raka skóry lub inny nowotwór wykryty w miejscu które chcesz depilować.
- Występujące wcześniej zaburzenia naczyniowe, takie jak obecność żylaków lub ektazja naczyniowa w miejscu, które chcesz depilować.
- Zaburzenia krzepnięcia krwi.
- Przebyte choroby obniżające odporność
Przeciwwskazania względne:
Pielęgnacja skóry przed i po zabiegiem
Przed zabiegiem
Należy przygotować skórę, usuwając z jej powierzchni włosy. Ułatwi to absorpcje światła przez części włosa znajdujące się pod powierzchnią skóry, aby zapewnić skuteczne działanie. Można je zgolić, przystrzyc na krótko, wydepilować lub usunąć za pomocą wosku. Nie należy korzystać z kremów do depilacji, ponieważ substancje chemiczne mogą spowodować reakcję skórną
Po zabiegu
podobnie jak w przypadku pielęgnacji przed zabiegiem: rezygnacja z opalania, substancji o działaniu światłouczulającym i inwazyjnych zabiegów kosmetycznych – jeśli klientka decyduje się na całą serię zabiegów – ze względu na odstępy czasowe zalecenia obowiązują przez cały okres terapii,
kilka dni po zabiegu należy unikać wszelkich kosmetyków o działaniu drażniącym, np. kremów antycellulitowych czy kosmetyków z kwasami AHA lub BHA – oczywiście wszystko to dotyczy wyłącznie okolic poddawanych zabiegowi, nic nie stoi na przeszkodzie, aby po np. po fotoodmładzaniu twarzy zastosować balsam antycellulitowy na brzuch,
bez przeszkód stosować balsamy i kremy nawilżające